Kalové odstředivé čerpadlo HS11

Neohodnoceno
Značka: Alfapumpy

Nerezové kalové čerpadlo HS11 M.

Dostupnost Skladem
Kód: 1040701
2 830 Kč
Kalové odstředivé čerpadlo HS11
Neohodnoceno
Značka: Alfapumpy
HS11M 2K
Novinka Tip

Nerezové kalové čerpadlo HS11 M - základní parametry:

- plášť motoru a čerpadla z nerezové oceli - v čerpadle zabudovaná tepelná pojistka
-maximální výtlak 11 m
-maximální ponor 8 m
- plovákový spínač
- mechanická keramická ucpávka
- hmotnost čerpadla 5 kg


Rozsah použití kalového čerpadla HS11 M:

Nerezové kalové čerpadlo na septik HS11 M s plovákem má díky svým parametrům velice široký rozsah použití. Kalové čerpadlo na septik lze použít jak na přečerpávání kalů a fekálií z jímky a septiku, tak i na čerpání čisté nebo mírně zakalené vody ze studní, jímek na dešťovou vodu, bazénů apod.

Díky vysoké rychlosti přečerpávání (více jak 15 kubíků za hodinu) je nerezové kalové čerpadlo na septik neocenitelné při nenadálých situacích, jako jsou zatopené sklepy nebo suterény rodinných domů při povodních, přívalových deštích apod.

Nerezové kalové čerpadlo HS11 M je možné použít v šachtě od půdorysných rozměrů 40 x 50 cm. Maximální vytlak kalového čerpadla HS11 M je 11 metrů a ponor 8 metrů.

Kalové čerpadlo na septik HS11 M není vhodné pro čerpání znečištěných vod abrazivními částicemi a chemickými látkami. Rovněž není vhodné pro trvalý provoz (např. vodotrysky). Nesprávné použití čerpadla snižuje jeho životnost a může čerpadlo nenávratně poškodit.

Variantou pro náročné a profesionální použití je litinové kalové čerpadlo PS15.


Popis kalového čerpadla HS11 M:

Plášť motoru i čerpadla HS11 M je vyroben z kvalitní nerezové oceli. Zejména nerezový plášť motoru kalového čerpadla HS11 M výrazně prodlužuje jeho životnost v porovnání s konkurenčními čerpadly, které se tváří jako nerezové, ale plášť motoru mají vyroben z levnějších méně odolných materiálů. Takové čerpadlo se nemůže rovnat v délce životnosti kalovému čerpadlu HS11 M.

Motor kalového čerpadla HS11 M má měděné vinutí. Oběžné kolo kalového čerpadla na septik je vyrobeno z technopolymeru a je navrženo tak, aby v případě nutnosti (čerpadlo nasaje materiál, který čerpadlo ucpe) ochránilo čerpadlo před vážnějšími škodami (destrukce hřídele, motoru, apod.). V případě poškození oběžného kola se jedná o velmi jednoduchou a levnou výměnu. Je vybaveno nastavitelným plovákovým spínačem, který ovládá chod čerpadla v závislosti na hladině čerpané vody.

Ovládání kalového čerpadla HS11 M:

Pokud je nerezové kalové čerpadlo HS11 M zapojeno do sítě, jeho chod je ovládán nastavitelným plovákem, který čerpadlo zapíná a vypíná v závislosti na výšce hladiny čerpané kapaliny. Maximální ponor čerpadla HS11 M je 8 metrů.

Čerpadlo se umístí do kapaliny tak, že se buď zavěsí za držadlo nebo se položí na dno. Pokud je čerpadlo položené na dně, může kal bránít čerpadlu v rozběhu. Pokud nastanou takovéto okolnosti, je nutné kalové čerpadlo častěji kontrolovat. Kalové čerpadlo na septik HS11 M nesmí nikdy viset na přívodním kabelu.

Kategorie: Kalová čerpadla
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Hloubka ponoru max. (m): 8
Hmotnost (kg): 5
Jmenovitý příkon motoru - P1 (kW): 1,10
Maximální průtok (l/min): 258
Maximální výtlak (m): 11
Vstupní napětí (V): 230

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

PS15 2 2K
Novinka Tip
3 980 Kč

Ponorné kalové čerpadlo PS 15 – 0,75.

Kód: 1040922